تبلیغات
دنیای اخبار، الکترونیک، روباتیک، شبکه های کامپیوتری، موبایل
دنیای اخبار، الکترونیک، روباتیک، شبکه های کامپیوتری، موبایل
اولین نیستیم ...!! اما بهترینیم 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
به نظر شما کیفیت و محتوای مطالب سایت چگونه است؟

سه نوع اینترنت ماهواره ای وجود دارد
1- اینترنت آفلاین :
.
2- اینترنت یکطرفه : با سرعت 400 کیلو بایت در ثانیه به پیاده کردن و یا به اصطلاح دانلود فایل ها بپردازید. تنها برای ارسال یا انتقال دادن نیاز به یک مودم آنالوگ خواهید داشت که سرعت خیلی پایینی دارد.
3- اینترنت دو طرفه :
که هم برای ارسال به کار می روند و هم برای دریافت. در نتیجه نیاز به مودم آنالوگ از بین می رود و امکان انتقال دادن اطلاعات شما را تا سرعت 200 کیلو بایت در ثانیه فراهم می آورد.
نوع اول و دوم سخت افزار دقیقا مشابهی دارند تنها تفاوت آنها در نرم افزار است
کامپیوتر_ دیش_lnb _ DVB_مودم
computer

Dish
شما میتوانید از دیش های معمولی برای اینکار استفاده کنید حداقل سایز دیش شما بایستی 90 باشد سایزهای کوچک*تر شما را با مشکل مواجه می کند . پیشنهاد ما استفاده از دیش 120 است که اگر بطور دقیق نیز جهت یابی شود سیگنال قوی به شما خواهد داد و در سرعت دانلود شما تأثیر بسزایی دارد. البته منظور ما از دیش ، دیش معمولی است . دیش اگر استاندارد طراحی شود حتی با سایز 40 می توانید سیگنال سایز 120 را دریافت کنی
LNB
ال ان بی شما همان ال ان بی معمولی رسیور های خانگی می باشد فقط پیشنهاد می شود از ال ان بی خوبی استفاده کنید تا بهترین کیفیت و سرعت را داشته باشید همچنین کابلی که استفاده می کنید کابل خوبی باشد فیش ها را در دو سر آن متصل کنید قبل از اتصال محل را با سوهان بسائید تا بهترین اتصال را پیدا کند روی آن چسب بزنید و لاستیک مخصوص ضد باران را روی آن قرار دهید همه اینکار ها نتیجه اش داشتن کیفیت بالاس
DVB
نرم افزار های لازم برای اینترنت ماهواره ای
نرم افزار های دانلود آفلای
پس از نصب درایور های کارت نوبت به نصب نرم افزار های دانلود آفلاین می رسد یکی از بهترین نرم افزار ها SkyGrabber می باشد
اینترنت آفلاین :
. فقط بصورت یک*طرفه ، "دانلود آفلاین " می*کنید برای دانلود هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنی
در سراسر دنیا افراد مختلف از اینترنت ماهواره ای آنلاین در حال استفاده هستند و در حال دانلود فایلهای مختلف هستند و ماهواره برای آنها فایلها را ارسال می*کند تا دریافت کنند در این روش شما هم میتوانید از فرصت استفاده کنید و فایلهایی که آنها در حال دریافت هستند را دریافت کنید . یعنی فایلهایی را که افراد دارای اشتراک از طریق اینترنت ماهواره*ای دریافت می*کنند شما هم می*توانید هم*زمان بصورت آفلاین یعنی بدون اتصال به اینترنت دریافت نمایید.(از طریق نرم*افزار مستقل و یا نرم*افزار ماژول که بر روی برنامه مشاهده کانالها مثل progdvb نصب می*شود)

برنامه، موزیک، فیلم و هر فایلی که برای دانلود انتخاب شده باشد را می*توانید با سرعتی بین 2 تا 4 مگابیت در ثانیه(250 تا 500 کیلوبایت در ثانیه) دریافت کنید که بسته به ماهواره و فرکانس مورد*استفاده می*تواند متغیر باشد.
البته این سرعت به این معنی نیست که تمام فایلهای در حال دانلود سرعت زیادی دارند بلکه سرعت دانلود فایلها بستگی به نوع اشتراک و سرعت دانلود یوزرهای دارای اشتراک دارد.
اگر مشخصات فایل در حال دانلود با تنظیماتی که شما برای برنامه تعیین کرده*اید مطابقت داشته باشد، برنامه آن فایل را دریافت خواهد کرد. به طور مثال اگر کاربر دارای اشتراک اینترنت ماهواره*ای، در حال دانلود یک فایل MP3 باشد، وقتی آن فایل از طرف سرویس دهنده ارسال میشود اگر شما در تنظیمات برنامه*ای که برای دانلود آفلاین استفاده می*کنید، فایلهای MP3 رو هم انتخاب کرده باشید و سایز فایل هم با شرایط انتخابی شما مطابقت داشته باشد، شما هم میتوانید آن فایل را دریافت کنید.
در اینترنت آفلاین، فایل را شما درخواست نمی*دهید بلکه فایلهایی را که دیگران درخواست داده*اند و در حال دانلود هستند، شما هم دریافت می کنید.
مشهورترین این برنامه ها عبارت*اند از :
OpenSkyClient
SkyNet
Manna
File Grabber

نکته : manna و filegrabber و skygrabber و skynet و betasky و betadll و DataSky
جز برنامه های اینترنت آفلاین هستند که از میان آنها skynet بهترین برنامه برای دانلود آفلاین است .
در OpenSky Client با آنکه انتخاب شما محدود به کمتر از 100 فایل در روز است اما این اختیار را دارید که دقیقا فایل مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و آن را معرفی کنید تا در زمان مشخصی دانلود شود.(نصب و کار با این برنامه کمی دشوار است و برای تازه*کارها پیشنهاد نمی*شود)
در سه تای بعدی تقریبا اختیار در دست شما نیست و فقط می*توانید پسوند فایل و حجم فایلهای مورد*نظر را تعیین کنید تا در صورت دانلود توسط کاربران دارای اشتراک اینترنت ماهواره*ای، برای شما هم دانلود شود.
در این حالت لازم است که فرکانس نرم*افزار مربوط به دانلود آفلاین را روی یک فرکانس که حاوی PIDهای دیتا باشد و همچنین قابلیت دانلود رایگان (همه فرکانسها ندارند) داشته باشد ، تنظیم کرد و با اجرای برنامه شروع به دانلود کرد.(در برنامه Skynet تمامی این تنظیمات در داخل برنامه وجود دارد)
چند نکته:
- به هیچ وجه برنامه رو برای دریافت همه فایلها تنظیم نکنید(فقط فایلهای با فرمت دلخواه را انتخاب نمایید)
- هر قدر سطح گیرندگی کارت شما بالاتر باشد و کامپیوتر دارای حافظه و رم بیشتر باشد و همچنین استفاده دیگری در حین دانلود آفلاین از کامپیوتر نداشته باشید فایلهای دریافتی ناقص، کمتر خواهد بود.
- در حین دانلود نباید مانعی در برابر دیش قرار گیرد حتی برای چند ثانیه.(باعث قطع ارتباط و هنگ کردن برنامه می*شود که بایستی برنامه را دوباره اجرا کنیم)
- برای اینکه فایلهای با حجم بالا دانلود شوند بهتر است حجم مینیمم فایلهای دانلودی را پایین نگیرید.(از خیر فایلهای کم*حجم بگذرید)
- گاهی اوقات دانلود فایلها تا 99% پیش می*روند و کامل نمی*شوند که علت آن بیشتر اوقات مربوط به استفاده از سیستم در هنگام دانلود، بخصوص در فایلهای حجیم هست.(اگر طول نوار دانلود را نگاه کنید در قسمتی از آن خطوط قرمز نازک بصورت عمودی بر روی نوار دانلود قرار می*گیرند که مربوط به چند کیلوبایت گم*شده فایل هست)
- برای دانلود فایلهای حجیم از جمله فرمتهای ویدیویی بایستی زمان زیادی را صرف دانلود بکنید (مثلاً زمانی حدود 10 ساعت یا بیشتر)
- معمولاً بعضی فایلهای ویدیویی بصورت فشرده و چند تیکه برای دانلود گذاشته می*شوند، پس بایستی تمامی فایلهای مربوطه را دانلود کرده و آنها را با هم ترکیب کنیم.
- اگر گیرنده اصلی فایل، دریافت را متوقف کند، فایل دریافتی شما بلااستفاده خواهد شد.
- اگر ارتباط سرویس دهنده اینترنت با درخواست کننده اصلی قطع شود فایل شما هم از دست خواهد رفت.
کارتهای DVB مختلفی برای دانلود آفلاین وجود دارد از جمله کارت اسکای*استار و کارت ویژن*پلاس و کارتهای دیگر، که این دو کارت استفاده کننده بیشتری دارد و از بین این دو، کارت skystar 2.6d از نظر ساپورت نرم*افزاری و همچنین قیمت آن محبوبیت بیشتری دارد.(قیمت تقریبی 75-60 هزار تومان)
رای دانلود آفلاین می*توان از ماهواره*های:
Express AM 22 53.0°E
Turksat 1C/2A 42.0°E
Arabsat 2B 30.5°E
Astra 19.2°E
Eutelsat W6 21.6°E
Eutelsat W1 10.0°E
Eutelsat W3 07.0°E
و چند ماهواره دیگراستفاده نمود ولی معمولاً از ماهواره Eutelsat W3 7.0°E و Turksat 1C/2A 42.0°E که سرعت زیادی هم دارند استفاده می*شود.
-در ماهواره Eutelsat W3 7.0°E روی فرکانس 10928 v 27500 ترافیک ایرانی وجود دارد
-در ماهواره Eutelsat W6 21.6°E روی فرکانس 11385 h 30000 ترافیک ایرانی وجود دارد
- بر روی ماهواره هاتبرد فقط یک فرکانس رایگان برای دانلود آفلاین وجود دارد که ارزش دانلود ندارد.(تعداد فایلها برای دانلود بسیار کم هست)
- کانالهایی که در هنگام جستجوی کانالها با علامت دیسکت نشان داده می*شوند، کانالهای دیتا هستند که بعضی از آنها قابلیت دانلود آفلاین دارند و می*توان از آنها دانلود کرد.
نرم افزار های اینترنت یکطرفه
ی توانید با سرعت 400 کیلو بایت در ثانیه به پیاده کردن و یا به اصطلاح تنها برای ارسال یا انتقال دادن دانلود فایل ها بپردازید.
تنها برای ارسال یا انتقال دادن نیاز به یک مودم آنالوگ خواهید داشت که سرعت خیلی پایینی دارد
برای داشتن اینترنت یک طرفه نرم افزار خاصی نیاز نیست بلکه بایستی یکسری تنظیمات نرم افزاری انجام دهید
اشتراک از یکی از سرور های ارائه دهنده و یک عدد کارت اینترنت معمولی می باشید .
ی عنی شما می توانید بدون خرید کارتهای سرعت بالا و همچنین بدون نیاز به سرویس هایی چون ADSL و یا Wireless و تنها با خرید یک کارت اینترنت معمولی ، اینترنت خانگی خود را که با خطوط تلفن بصورت Dial Up می باشد آنرا تبدیل به یک اشتراک با سرعت بسیار بالا و باور نکردنی تبدیل نمائید .
اما برای خرید این نوع اشتراکها بایستی چه کارکنیم ؟
در این زمینه سرویس هایی متنوعی وجود دارد که قبلا در مورد آن توضیح دادیم سیستم هایی چون سرویس های ماهواره EutelSat W3 و همچنین سرویس های ماهواره EutelSat W6 که خود دارای روشهایی مختلفی چون *** و Proxy Base و سیستم های دیگر که موجود می باشند هستند . برای خرید این نوع اشتراکها شما می توانید از یکی از شرکتهای ارائه دهنده این سرویسها تماس برقرار نمائید و از آنها طی سلسله مراتبی اشتراک خود را دریافت نمائید . البته خود آن شرکتها دارای مقالاتی آموزشی با توجه به سرویس که در اختیارتان قرار میدهند برایتان میفرستند قیمت و انواع مختلف اشتراکها و همچنین سرویس های مختلف را دریافت نمائید .
اما ما با دریافت این اشتراکها قادر به انجام تمامی کاربردهای اینترنت از قبیل دانلود ، چت و بازدید سایتهای مختلف و غیره خواهیم بود و محدودیتی برای انجام امور اینترنتی نخواهیم داشت .تنها سرعت آپلودمان همان سرعت اینترنت خانگی خواهد بود که در این مورد در ادامه مطالب به آن اشاره خواهم نمود .
نکته دیگر اینکه ما می توانیم از هر شهری که دلخواه ماست اکانت اینترنت ماهواره ای دریافت نمائیم و محدودیتی در این زمینه نداریم که بایستی حتما از شهری که در آن زندگی می کنیم اشتراک را دریافت نمائیم .
برای بازدید از یک سایت، روی یک لینک کلیک می کنید تا یک سایت دیگر را ببینید. نرم افزاری که در کامپیوترتان دارید، یک کپه ی داده ای را به تقاضای تان ضمیمه می کند. در عوض درخواست کردن مستقیم فایل از میزبانِ وِب، درخواست تان به مرکز عملیاتِ شبکه ی سرویس ماهواره ای می رود که در روی زمین قرار دارد.
سپس این مرکز، آن صفحه ی وب را درخواست می کند. میزبانِ وب نیز صفحه ی درخواستی را به مرکز عملیات شبکه ی ماهواره ای ارسال می کند، و سپس آن صفحه را به ماهواره مخابره می نماید تا آن را به سمت آنتن بشقابی شما بفرستد. آنتن بشقابی، صفحه ی وب را از طریق مودم ماهواره ای به کامیوترتان می رساند، و همه ی این ماجرا در عرض کم تر از یک ثانیه.
● اشکالات بالقوه
تمام این مراحل به تعلل ختم می شوند، یعنی یک تاخیر قابل توجه، بین زمانی که کلیک می کنید تا زمانی که داده را دریافت می نمایید.
این تاخیر ناشی از آن است که تقاضای تان از جانب کامپیوترتان و از طریق مودم ابتدا به مرکز شبکه ی ماهواره ای فرستاده می شود، و از آن جا به میزبان وب می رسد.
آن وقت 25000 کیلومتر مسافت را تا ماهواره طی می کند و مجدداً به جانبِ آنتن بشقابی فرود می آید.
3- اینترنت دو طرفه :
تجهیزات مورد نیازبرای استفاده از این سرویسها به شرح زیر است:
سرویس متقارن ساختار و تجهیزاتش به کلی با سرویس های تنها دریافت متفاوت است
Vsat Antenna ,Satellite Modem(iDirect ,LinkStar,Datum,Spl...) , LNB ,BUC,OMT
طرز کار این سرویسها بدین صورت است که ارسال ودریافت اطلاعات تماما از طریق ماهواره صورت می گیرد و احتیاج به هیچ گونه خطوط اینترنتی و یا مخابراتی محلی ندارند.
. در این نوع از اینترنت ماهواره ای دریافت و ارسال اطلاعات از طریق دیش انجام می شود به اینصورت که اطلاعات شما از طریق LNB مخصوص دریافت می شود و اطلاعات شما از طریق دستگاهی به نام Transmiter به ماهواره ارسال می شود در این روش قیمت تجهیزات سخت افزاری و نیز هزینه های ماهیانه نسبت به روش اول بسیار گران تر است
. مهم*ترین نکته مقدار وات یک ترانسیور است مثلاً یک ترانسیور ۲ وات بین ۵۱۲ کیلو بیت تا ۷۰۰ دیتا ارسال نماید .که با توجه به استفاده دیش 1.8 یا 2.4 متر این قابلیت افزایش می نماید
.
2 way equipment for SCPC & Dedicated Bandwidth
Reflector 1.8 meter + feed + feed stand
Reject Filter Norsat
BUC 2w Zinwell
LNB KU-Band (flat)
Satellite Modulator SPL-Advantech 2048 (3.8Mbps)
RG-213 cable and N-type connector
DVB receive card B2C2 (Skystar 2 TV)
+ Dish

تجهیزات بالا قابلیت حداقل سند 512کیلو بیت در ثانیه و نا محدود قابلیت دریافت را داراست و دارای گارانتی تعویض به مدت یکسال می باشد
Total Price for new equipments in Iran : 5800 $

Total price for used equipments in Iran :4300$
توجه
چنانچه از دیش با قطر کمتر استفاده شود مبلغ فوق 400 هزار تومان کمتر خواهد شد و چنانچه از تزانسیور باک 1 وات استفاده شود 150 دلار دیگر کاهش هزینه خواهد داشت .
پهنای باند بر روی این تجهیزات تضمینی واگذار می گردد

سیستم های ماهواره ای دوسره، که نیاز به مودم آنالوگ برای مخابره ی زمین به هوا ندارند، پهنای باند بسیار عریض تری دارند- پهنایی به وسعت 5/1مگابیت در ثانیه از هوا به زمین، و 200 کیلوبیت در ثانیه از زمین به
واژه DVB مخفف عبارت Digital Video Broadcasting و یا پخش ویدئوی دیجیتال می باشد .
روشی برای ارسال هم*زمان چندین کانال صوتی و تصویری ، اطلاعات مشترک آنها ، اطلاعات مربوط به نام کانال ها و اطلاعات Teletext ، EPG و ... می باشد .
در حقیقت استاندارد DVB شامل زیر مجموعه هایی است که هر کدام برای منظوری خاص بکار می روند ، این زیر مجموعه ها شامل موارد زیر می شوند :
DVB-S : مخفف DVB-Satellite می باشد و برای ارسال دیجیتال اطلاعات رسانه ای از طریق ماهواره استفاده می شود .
DVB-C : مخفف DVB-Cable می باشد و استانداردی برای ارسال دیجیتال اطلاعات رسانه ای از طریق کابل برای تلویزیونهای دیجیتال کاربرد دارد.
DVB-T : مخفف DVB-Terrestrial می باشد و برای ارسال اطلاعات رسانه ای دیجیتال از طریق آنتن های زمینی برای تلویزیون های دیجیتال کابرد دارد .
DVB-SI : مخفف DVB-Service Information می باشد و کاربرد آن در ارسال دیجیتال اطلاعات رسانه ای وابسته به نوع سرویس می باشد
DVB-CI : مخفف DVB-Common Interface conditional access می باشد . از این استاندارد برای ارسال اطلاعات مربوط به سرویس های کد شده و کارتی ویژه استفاده می شود .
کارت dvb یا اصطلاح عامیانه آن کارت رسیور ، کارتی است که روی اسلات PCI مانند کارت مودم یا کارت گرافیک و ... در کامپیوتر شما نصب می شود . این کارت دارای ورودی فیش ال ان بی است که از طریق کابل معمولی رسیور به LNB که روی DISH نصب شده است می رود .
طبقه بندی: اینترنت، مقالات آموزشی،
[ جمعه 3 آذر 1391 ] [ 09:00 ب.ظ ] [ !doob! (مدیر وبلاگ) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

3 سوت دانلود


تماس با ما